• Czarny Facebook Ikona
  • Czarny Instagram Ikona
  • Czarny YouTube Ikona

Malarz, Grafik, Ilustrator, Rysownik, Absolwent WPA – UAM

w Kaliszu, dyplom z malarstwa u prof. Jana Krzysztofa Hryceka.
 

Wyspecjalizowany w technice malarskiej – aerografu.
Twórca i autor „Woodstockowych Gitar” – ręcznie malowanych instrumentów, na których portretuje artystów występujących na Przystanku Woodstock. Gitary te co roku licytowane są podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzyskując rekordowe kwoty i plasując się w czołówce najwyżej licytowanych przedmiotów.

 

Autor ręcznie malowanych kasków dla sportowców takich jak Karolina Pilarczyk, Maciej Kot czy Kajetan Kajetanowicz. W 2017 roku wspólnie z Gitarzystą Guns`n Roses – Slashem zaprojektował i pomalował wyjątkową gitarę, którą także przekazano na WOŚP i wylicytowano za ponad 60,000 zł.

 

W technice aerografu Szymon stworzył także mnóstwo ilustracji, m.in. okładki płyt zespołów Big Cyc i Urszuli, oraz okładki książek.

 

Od kilku lat jego obrazy olejne wystawiane są w domach aukcyjnych DESA, oraz GaleryStore. Autor kilku wystaw autorskich w kraju, oraz zagranicznych wystaw zbiorowych m.in. w Hiszpanii, Anglii i Francji. Od 2017 roku twórca programu internetowego pt. „Wypociny Malarzyny” na kanale MalarzynaTv.

 

Wywiady i informacje prasowe w mediach polskich i zagranicznych m.in. Onet, Interia, Antyradio, Program 3 Polskiego Radia, Tvn24, RmfFm, EuroSport, Playboy, Polsat, WP. Gość programów „Dzień dobry TVN”, oraz „Onet Rano”.

 

Ma w domu hamak, a po nocach lubi uczyć się gotować.